Hakkımızda
Hakkımızda

Şirketimiz ilk olarak 1999 yılında Saçar Makina Sabri Saç unvanı ile kurduğumuz şahıs firması olarak enerji sektörüne girmiştir. Dönemin yurt dışından ülkemize ithalat yapan firmalarından ve Türkiye de imalat yapan firmalardan ürün alıp satışını yapmıştır.

Bu süreçte gelişimimizi devam ettirirken 2002 Yılında, Yurt dışında katıldığımız fuar ziyaretlerimizden sonra sektördeki bilgi birikimimizden ve tecrübelerimizden de yararlanarak ilk olarak yarı mamul ve mamul ithal ederek ithalatçı kimliğiyle sektörde yerimizi aldık. Gerçekleştirdiğimiz kaliteli hizmet anlayışı, olumlu geri bildirim, potansiyel müşteri kazanımı şirketimizi KATANA unvanı ile markalaşma dönemine götürmüştür.

2005 yılında ithal ettiğimiz ürünlere paralel olarak ilk dizel 1500 devir motor & alternatör alımını gerçekleştirdik. Mevcut satışını yaptığımız yarı mamul & mamul olan ürünlerimiz devam ederken aynı zamanda jeneratör imalatına da başlamış olduk. dünya standartlarında jeneratör üretim yaparak sektöründe faaliyet göstermeye başlamış olduk.

Kısa sürede ama emin adımlarla gerçekleşen bu hızlı büyüme, Katana’nın sektörün önde gelen firmaları arasında yer almasını sağlamış, saygın ve güvenilir bir kurum haline getirmiştir. Şirketimiz her geçen gün büyüyen sermayesi ile 2017 yılında mevcut üretim yaptığımız İstanbul Ümraniye Dudullu organize sanayi bölgesinde yer alan fabrikamızdan daha büyük daha kullanışlı ve işlevsel olan Kocaeli Gebze Güzeller Organize Sanayi bölgesinde yer alan fabrikamıza taşındık (İstanbul şehir merkezine 60km). Üretim sahamıza kurduğumuz makine parkuru ile tüm metal aksamı imalatına başlayarak dizel jeneratör üretim kapasitemizi arttırdık.

Şirketimiz ; yurt içi ve yurt dışı pazarlarında söz sahibi bir marka olarak yerini alabilmek için, gerekli tüm çalışmaları yapmaktadır. Bu nedenle dünya standartlarına uygun ve kaliteli üretim yapabilmek adına ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, IS0 14001 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi, CE belgelendirme ve TSE kriterlerine uygun biçimde çalışmalarını gerçekleştirmiş üretim, servis ve yedek parça konularında sunulan hizmetler adına %100 müşteri memnuniyeti hedeflemiştir.

 

Misyonumuz ve Vizyonumuz

Üstlendiği sosyal sorumluluk ve yüksek görev bilinci içerisinde şirketine yakışır projeler hazırlayarak, müşteri memnuniyeti politikası gözetip, ihtiyaca yönelik hizmeti tam ve zamanında sunarak Türkiye’ de ve Dünya’ da saygın bir konumda olabilmek için gerekli alt yapı ve teknolojik gelişmeleriyle büyüme odaklı çalışma ilkesini benimsemiştir.

Globalleşen dünyada uzmanlığına güvenilen, yaptığı işlerle yerini her zaman biraz daha sağlamlaştıran, çalışanlarının iş güvenliğini modern teknolojiyi kullanarak sağlayan, projelerini her seferinde daha da başarıya götürmeyi amaçlayan, küresel çapta saygın bir kuruluşlar arasında yerini alabilmektir.